Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kateřina Neumannová je česká olympijská vítězka a mistryně světa v běhu na lyžích.

Neumannová na sebe upozornila jako dvojnásobná juniorská mistryně světa. Od roku 1991 se věnuje sportu profesionálně. Během své dlouhé kariéry získala mnoho triumfů, medailí a jiných ocenění. Je mistryní světa a má ve své sbírce i olympijské medaile. V roce 1998 získala na OH v Naganu bronz v běhu na 10 km volným stylem a přidala i stříbro na 5 km klasicky. Na další olympiádě v roce 2002 v Salt Lake získala dvakrát stříbro. Po olympiádě načas kvůli těhotenství (dcera Lucie se jí narodila 2. července 2003) přerušila kariéru, ale vrátit zpět se dokázala obdivuhodně. Půl roku po porodu v prvním závodě zvítězila. Neumannová se ve svých 33 letech na olympiádě v Turíně 2006 stala olympijskou vítězkou na 30 km volně a získala i stříbro ve skiatlonu.

V roce 1996 na letní olympiádě v Atlantě se zúčastnila soutěže na horských kolech na 31,9 km. Skončila 18.

Zásluhou vynikajících sportovních výsledků se Kateřina Neumannová pravidelně umisťuje na předních místech v anketě Sportovec roku (o pořadí rozhodují sportovní žurnalisté, členové Klubu sportovních novinářů). Poprvé se dostala mezi deset nejlepších sportovců už v roce 1993, kdy obsadila deváté místo. Od té doby mezi elitou chyběla jen pětkrát. Po ZOH v Naganu v roce 1998 a po vítězství na MS 2005 obsadila v anketě druhá místa, medaile ze ZOH v Salt Lake City 2002 jí vynesly bronzovou příčku. Vítězství v této anketě získala za rok 2006 – královská koruna jí byla předána na slavnostním vyhlášení 14. ledna 2007. Celkem sedmkrát ve své kariéře zvítězila v anketě Král bílé stopy.

 

Náhledy fotografií ze složky Sportovní zvířata.. ;)

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

pOMNÍK sUDETO HOLOCAUSTU

(Brachtl Antonín Moravák Valašsko HaNÁCKO , 28. 1. 2011 11:38)

Kateřino pracoval jsem usilovně v Rakousku,ale takové slastné život jako ty jsi tam měla jsem neměl.
POstavila jsi sportovní areál který můžeme nazvat pomníkem holocaustu vyhnání sudetských němců .
česká vláda zabrala pozemky a domy po odsunu a zabrali je cigáni cigáni dostali i za Husáka byta takže kočovní cigáni neměli nikde trvalí pobyt takže i papež dostal odškodnění ten polský i ten německý když jim česká vláda poskytla tajné fízly hordy policajtu a jednotky brutalistů zažož si nauřtovali desítky milionů takže i Obama a Medvěděv dostali finanční podporu na zasedání v Praze,které se vytratilo vniveč darmožroutům policie a politiků novinářů.
Vy jste nechala vystavit sportoviště potřebné pro všechny lidi amatérského sportu tradice běžkového lyžování a \konrád Henlein vedl sport amatérů než jej zkazili politici v Berlíně.
nemám čas vypisovat své osobní poznatky.

Brachtl Antonín

Psaní

(Tonda, 3. 10. 2010 10:44)

Dobrý den,
jsem Váš fanda. I přes problémy které na Vás hází noviny, Vás obdivuji, co jste dokázala.
Přeji hodně zdraví Vaší celé rodině.

 

 

PortrétPoslední fotografieArchiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>